Lícovací soustava
Strojírenství je rozhodně hezký obor, díky kterému máme všemožné výrobky. Zasahuje i do dalších odvětví, protože třeba při operacích se využívají přesné nástroje, které pochopitelně nevyrábějí samotní lékaři. Možnosti jsou opravdu rozsáhlé, protože co se týče výroby, tak kromě obrábění tu máme třeba odlévání či u plastů vstřikování do formy, díky čemuž se dají vytvářet i dost složité předměty.
Někdy pracujeme s volnými mírami, u kterých se pohybuje v desetinných tolerancí. Potom jsou tu však různá uložení dle Lícovací soustavy, což už taková legrace není, protože se tu hraje na tisíciny milimetru, což už je těžko představitelná míra. Při její výrobě už je nutná pečlivost, http://www.advokat21.cz/peclivost/ abychom ji skutečně bez potíž dosáhli. Třeba takový CNC stroj potřebuje přesné seřízení a potom může vyrábět jednu součástku za druhou. Kromě toho se využívají často speciální nástroje jako je výstružník, protože běžný vrták má menší přesnost.
Snadné měření
V dnešní době už je řada měřidel digitálních, což nám dost usnadňuje práci. U takového běžného mikrometru musíme umět odčítat, což není nic náročného, ale když měříme více rozměrů, tak stále musíme sledovat na stupnicích, jakou hodnotu jsme vlastně naměřili. Ovšem u digitálního se nám na displeji hned ukažte zaměřená hodnota, takže nemusíme nic řešit, což je mnohem rychlejší a pohodlnější.
Běžným posuvným měřítkem či mikrometrem nemůžeme konzultovat otvory s přesností na tisíciny. Je proto zapotřebí využít speciálního nástroje a do konkrétně dutinoměru. Máma dvě kategorie. Tou první jsou běžné kalibry, kdy zkoušíme dobrou a zmetkovou stranu. Druhá varianta je však propracovanější. Jedná se o dutinoměr s výchylkoměrem, takže si můžeme přesně změřit, jaký má díra rozměr. Řešení je to sice dražší, ale umí toho mnohem více. Dutinoměry se dělí podle toho, do jak velkého otvoru jsou určeny.