Pokud chcete mít zahradu, která bude příští rok prosperovat, pak ji musíte na zimu zazimovat takovým způsobem, aby si měla přes zimu šanci odpočinout a načerpat sílu i živiny. Listopad je ideální na zazimování zahrady, na její přípravu na nadcházející zimní měsíce, kdy ji přikryje sněhová přikrývka a led. Pusťte se do příprav dříve, než země zamrzne.
Jako první je potřeba na nadcházející zimu připravit trávník. Pokud udržujete trávník anglický, pak trávník nejprve vyhrabte, poté posekejte trávník asi na výšku 5ti centimetrů. Trávník tak vydrží déle zelený. Pokud se snažíte pečovat o zahradu, aniž byste udržovali anglický trávník, pak klidně nechte spadlé listí ze stromů ležet. Do jara vám zetlí a tím pádem vám trávník samo pohnojí. Na jaře již vyhrabete jen zbytky a poté trávu posečete. Listí také můžete přihrabat k některým stromům, například k tújím, kterým ochrání kořeny před mrazem.
Další práce, která je před zimou nutná, je především zrytí záhonů a prohnojení půdy. Pokud máte svůj vlastní kompost, pak jej prostě zaryjte do záhonů a do jara budete mít záhony pěkně prokypřené. Záhony se vám odvděčí skvělou úrodou. Pokud kompost nemáte, pak se zkuste poohlédnout třeba po koňském hnoji, který je výborným hnojivem. Jakmile hnůj zaryjete, nechte záhony tak, jak jsou a nevšímejte si jich až do jara. Potřebují si odpočinout. Jediné co můžete, je zasadit česnek, který je nejlepší zasadit před zimou. Česnek zasaďte až v době, kdy teploty nestoupají nad 8°C, aby vám nevyrostl, než začnou mrazy.
Jako poslední co vás čeká je úklid věcí, kterým by mohly mrazy ublížit. Třeba bečka s vodou, vodovodní kohoutek a podobně. Prostě se porozhlédněte po zahradě, co všechno budete muset před zimou uklidit. Uklidit se musí zahradní náčiní (hrábě, lopaty, rýče). Zazimování zahrady je občas náročnější, avšak vyplatí se vám.